KOČKY
kocky-online.cz
útulky s.o.s. opuštěná zvířata články akce
Zajímavosti
Rubriky
  
Akce
Co se nevešlo jinam
Drápkem
Chovatelské potřeby
Kočičí humor
Kočičí příběhy
Kočky a děti
O kočkách
Ochrana zvířat
Péče o kočku
Pomáháme
Poradíte?
PR články
SOS
Soužití s kočkou
Tiskové zprávy
Ušlechtilé kočky
Výroční zprávy
Výstavy koček
Webovinky
Z nových domovů
Z útulků
Začínáme s kočkou
Zdraví a nemoci
  
Kočičí novinky


více >>
KOCKY-ONLINE.cz
podpořte nás ikonkou!
Fórum
POMOC S ODCHYTEM...
Chci se podělit o zkušenosti s odchytem pomocí skl... více
Velké víkendové slev...
Tento víkend a někde i po celý týden připravilo mn... více
(bez názvu)
Nechci dělat reklamu (a vy to asi znáte), ale přec... více
Ztráty & Nálezy
(bez názvu)
Nechci dělat reklamu (a vy to asi znáte), ale přec... více
(bez názvu)
No přece za ženskými! :lol: :lol: :lol: Je už ča... více
(bez názvu)
Je doma, ale kde byl, to netuším. Bál jsem se, pro... více
další ztráty >>
(bez názvu)
Jasoň a Drsoň. :lol: více
(bez názvu)
Tak klukům říkají Mikeš a Mourek a v partě mají je... více
(bez názvu)
to je hezký, že odešli spolu a mmch jak to dopadlo... více
další nálezy >>
Přečtěte si:
Co dělat, aby se kočka neztratila Co dělat, když už se kočka ztratí - část I. Co dělat, když už se kočka ztratí - část II.
Další stránky
Ikonka a bannery František PON. Download Kastrace? ANO!!
Jak se vám líbí? Fotografie Chovatelé
Mapa stránek O nás Kontakt RSS
Komentáře
Kotatko Dobrý večer prosím poraďte jsem už zoufala &#... Kotatko Dobrý večer prosím poraďte jsem už zoufala &#... Az slzy tryskaly Tak hodne jsem se dlouho nezasmal, az mi slzy... savanka No přemýšlela jsem o ní www.savannah.cz ... Magnus Dne 9.6.2020 Magnusko odešel za duhový most. ...
 
Stránky archivovány Národní knihovnou ČR.
 

Jak za hranice se zvířaty v roce 2012

Bude to letos jiné? Mění se nějaké povinnosti pro ty, kdo v letošním roce hodlají vyrazit na cesty se svými zvířecími miláčky? Bude to jednodušší.
Státní veterinární správa (27.1.2012)

Bude to letos jiné? Mění se nějaké povinnosti pro ty, kdo v letošním roce hodlají vyrazit na cesty se svými zvířecími miláčky? Bude to jednodušší.

Základním požadavkem je vakcinovat cestujícího psa, kočku, ale i fretku proti vzteklině. Již v loňském roce platilo, že od poloviny roku 2011 bylo pro cestování po EU nutné označit zvíře nikoli tetováním, jako tomu bylo do té doby, ale pouze čipem. Pro "cestovně starší" zvířata platí, že pokud byla tetovaná před 3. červnem 2011 a tetovací číslo je stále jasně čitelné, mohou se zvířata pohybovat ještě bez čipu. Avšak pozor, některé evropské země (Velká Británie, Irsko, Malta, Chorvatsko) uznávají jen identifikaci čipem.

I letos platí, že pes či kočka anebo fretka musejí mít pas, kde je absolutně nutné potvrzení o platném očkování proti vzteklině (vydá a potvrdí schválený soukromý veterinární lékař). První očkování proti vzteklině musí zvíře mít, jakmile dosáhne stáří tří měsíců.

Velkou novinkou je, že Velká Británie, Irsko, Malta a Švédsko již nepožadují potvrzení z EU schválené laboratoře o účinnosti vakcinace proti vzteklině vyšetřením hladiny protilátek.

Navíc pro pohyb v EU není od 1. ledna nutné již zvířata před cestou ošetřit proti klíšťatům. Ošetření před vstupem na své území prostředkem proti echinokokóze s účinnou látkou praziquantel požaduje pouze u psů Velká Británie, Irsko, Malta a Finsko. Toto ošetření musí mít provedeno nově v rozmezí 120 až 24 hodin před vstupem. Švédsko od požadavku na toto ošetření úplně upustilo.

Při cestě do třetích zemí je třeba mít pas pro malá zvířata (s potvrzením o vakcinaci proti vzteklině), který může být zkontrolován při návratu na území EU. A vždy, a na to pozor, je třeba splnit veterinární podmínky pro vstup do dané nečlenské země, proto je vždy dobré se dotázat zastupitelského úřadu dotyčné země na podmínky.

Určitě není na škodu nechat psa očkovat i proti leptospiróze či parvoviróze, popřípadě proti lymeské borrelióze, a to bez ohledu, zda majitel se psem hodlá vycestovat, či nikoli.

V letošním roce je cestování po EU se zvířecími miláčky zase o něco jednodušší.

Poslední články autora:
  • „Zachránit“ může být nebezpečné
  • Jaký byl loňský rok a jaký bude ten příští?
  • Vzteklina nejen v Řecku


Adresa této stránky na Internetu je: kocky-online.cz/jportal/articles.phtml?op=read&id=2469http://kocky-online.cz
Tato stránka byla stažena z webu KOCKY-online (http://kocky-online.cz) dne 5.11.2021 v 11:10:18. Nakládání s jejím obsahem podléhá schválení redakce webu KOCKY-online - mail redakce@kocky-online.cz