|
Komentáře k článku
|
Článek:
Návod na kočku V. - veterinární péče
Pátý díl "návodu na kočku" vám stručně nastíní, jak je to s péčí o kočičí zdraví. Poradí vám též, podle čeho si vybrat veterináře a proti čemu dát kočku naočkovat. Dozvíte se též podrobnější informace a praktické zkušenosti s několika onemocněními, která jsou rozšířena jak mezi útulkovými, tak ušlechtilými kočkami.
( | poslal: Bára Kolmanová | 13.02. 2003 | čteno: 48438x | komentářů: 9 )
|
Komentáře: Ušní svrab (2003-02-15 17:08:25, JanaL.) Odpovědět
Na tenhle problém existuje lék OTI-FREE, je to emulze, která se asi 14 dní denně kape do oušek. Kočky to snáší líp, než ruční čištění a navíc nehrozí, že je při tom poraníme v uchu. Uvolněnou nečistotu pak samy vytřepou z ucha. V návodu je psáno, že se to dá užívat i jednou za čas preventivně.
svrab v ouškách (2003-02-17 10:42:00, Eva B.) Odpovědět
na svrab jsme dostali mezi lopatky Stronghold, ten to v uších " vymydlil" během 24 hodin. pak jsme ouška čistili Nolvasanem Otic. jen co zabral Stronghold, kočička se uklidnila a nechala si v pohodě ouška vyčistit. od té doby máme klid.
ušní "svrab" (2003-02-17 12:51:39, Petra) Odpovědět
OTI-FREE "svrabíky" nezabije, Stronghold ano a jinak je pro léčbu určen Jacutin a uši se opravdu musí čistit, jinak dojde k zánětu.
Oti-free (2003-02-17 23:59:46, JanaL.) Odpovědět
No já nevím, jestli nezabije. My jsme to použili na našem kocourovi, když byl malý, měl už ty ouška pěkně zaneřáděný, protože já jsem nevěděla nic o tom, že existuje svrab u koček, a tento Otifree mu ouška nádherně vyčistil a od té doby se mu to už nikdy nevrátilo.
plíseň Microsporum canis (2005-11-13 01:09:45, Romana) Odpovědět
Ráda bych se zeptala, jak vlastně poznám, že plíseň už vymizela a že už můžeme na zvířátko, takto postižené bez obav sahat, aniž bychom se museli hned pečlivě umývat, nebo desinfikovat. Máme kocourka z útulku, který se z počátku jevil jako naprosto zdravý, byl očkovaný. Po několika dnech pobytu u nás bylo potřeba zajít na přeočkování a pani veterinářka ho prohlížela a i jí se jevil zdravý. Nicméně po asi celkem 3 týdnech u nás jsem si všimla, že má takový hrbolky v srsti a posléze mu na uchu a za krkem vypadala srst a kůži měl zbarvenou do černa, ačkoli jinde ji měl normální béžovou + tam měl nánosy takových šedých šupin a strupů. Došli jsme na veterinu, zjistilo se podle vzorku, že se jedná o Microsporum canis. Než se tato informace potrvrdila, tak uběhlo dalších 14 dní. Mezitím jsme ho mazali mastičkou, kterou nám dal pan doktor z veteriny. Na uchu mu to zmizelo, na boku ne. Po potvrzení dostal kocourek 1ní vakcínu. Teď to bude 14 dní. V průběhu této doby mu z postižených míst padaly jakoby lupy. Teď už mu místo za krkem zarůstá chlupy, ale kůži má stále černou a sem tam šupinku. Máme jít ještě na druhou dávku vakcíny a pan veterinář nás upozornil, abychom ke kotěti nepouštěli děti a dodržovali zvýšenou hygienu při manipulaci s kotětem. Na kožním (pro lidi), kam jsem volala, mi paní doktorka řekla, aby se ho děti nedotýkali až do úplného vymizení. Máme navíc psa, ale pan veterinář mi řekl, ať se neobávám, že by se nakazil (četla jsem ale, že i pes se může nakazit). Už uplynul měsíc, co jsme to zjistili a snažíme se kotě vyléčit a už jsem docela neštastná. Lehko se řekne nepouštějte děti ke kotěti,ale hůř uskutečňuje. Nemám, kam koťátko izolovat, žije s námi prostě v bytě a i se psem a křečkem.Na veterinární stanici mi také řekli, že není třeba domácnost dezinfikovat, že stačí normální úklid, ale na internetu zase jiný pan veterinář doporučoval dezinfekci domova i dalších zvířat. Mám jen obavy, že koťátko se sice vyléčí, ale následně to objevím u psa, křečka, pak u dětí, u nás a budem se v tom motat donekonečna. Nehledě nato, že k nám chodí návštěvy, které mají také zvířata atd. Teď jsme prostě návštěvám žekli ať nechodí, ale jak poznám, že už je kocourek v pohodě a mám preventivně nechat očkovat i psa? Náš pan veterinář to nepovažuje za nutné, ale já nevím.
(bez názvu) (2005-11-22 14:50:30, ) Odpovědět
Dobrý den,
s tímto problémem se jistě poraďte s jiným veterinářem. Informace mám jiné, spíše takové, které jste si přečetla. Může se nakazit člověk i pes. Psa nechte ihned také očkovat. Děti a starší lidi, lidé s oslabenou imunitou jsou nejvíce rizikovou skupinou při nakažení. Hezký den
Plíseň.. (2005-11-22 15:25:42, Jana Bu.) Odpovědět
Pokud už ložiska všechna zarůstají novými chloupky, tak bych se už neobávala. To by musely být všechny útulkářky a veterináři plesniví ! Pokud jsou vaše děti normálně zdravé, bez onemocnění imunity, tak bych se neobávala.
Bára (2005-12-01 20:41:48, Věra Komůrková) Odpovědět
My jsme si dneska přinesly nalezence, dostala ijekci na odčervení,v ní je prý i něco na ušní svrab? No moc tomu nerozumím. Dále jsme dostaly na výplach uší NOLVASAN OTIC cleansing, a další postup je nakapat do ušíOTIPRIN N (širokospektrální ušní kapky). Doufám, že se z toho
nalezenec dostane, zatím je ze všeho vystresovaná a hrozně smutná (Pak že se to na zvířeti nepozná).Neustále se olyzuje.Doufám, že se naučí i na kočičí toaletu. Chudina byla cca 14 dnů venku u lesa.
Injekce na odčervení (2005-12-02 11:59:59, ElenM) Odpovědět
nebyla v tomto případě nejlepší volbou. Pokud jde o první odčervení, o kotě, o kočku dospělou, ale ve špatném stavu nebo vše dohromady, mohlo by dojít také k úhynu kočky /do 48 hodin po aplikaci/. Injekce na odčervení se nazývá Ivomec. Veterináři ji aplikují, protože je levnější /70,-Kč/než pipeta Stronghold /220,-Kč/ Žádný jiný důvod nevidím.
Barevná legenda komentářů:
maximálně 2 dny staré, maximálně týden staré a starší;aktuálně vybraný komentář
|
|
|